Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Koordinasyon İzleme ve Değerlendirme Komisyonu Toplantısı


7 Mart 2018 Çarşamba günü Çanakkale Ticaret Borsası Toplantı Salonunda Sayın Vali Yardımcımız Ömer Faruk ATEŞ Başkanlığında, İl Müdürümüz Ersin FIRAT’ın da katılımıyla ilgili tüm kurumların üst düzey amirleri ile birlikte Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Koordinasyon İzleme ve Değerlendirme Komisyonu Toplantısı gerçekleştirilmiştir.

Toplantıda, Çanakkale İl Eylem Planı kapsamında 2017 yılında yapılan çalışmalar aktarılmış ve 2018 yılında gerçekleştirilecek olan faaliyetlerin planlanması yapılmıştır. Faaliyetlerimiz içerisinde kadına yönelik şiddetle mücadelede hizmet sunan diğer kamu kurum ve kuruluşlarda çalışan personelin bilgilendirilmesini sağlamak, toplumsal farkındalığı sağlamak, kadınları hakları noktasında bilgilendirmek, cezai tedbirlere ilişkin bilgilendirme yapmak, kadına yönelik şiddetle mücadele hizmet birimlerinin alt yapılarının oluşturulması, kentin kadınları için daha güvenli hale getirilmesi, başta erkekler olmak üzere şiddete sıfır tolerans anlayışının halka kazandırılması öngörülmüştür.


Sonraki Sayfa: ŞÖNİM; 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA GÖKÇEBAYIRLI KADINLARLA BULUŞTU…

Önceki Sayfa : 8 Mart Dünya Kadınlar Günü; İl Müdürlüğümüz Ve Bağlı Kuruluşlarda Görev Yapan Kadın Çalışanlarımız İle Kahvaltı Etkinliğinde Kutlandı…