il Müdürümüz Ersin FIRAT'ın ''3 Aralık Dünya Engelliler Günü'' Mesajı


‘’3 Aralık Dünya Engelliler Günü’’; ülkemizde ve tüm dünyada, engelli vatandaşlarımızın günlük hayatları içerisinde yaşadıkları zorluklara eğilip farkındalık yaratabilme, empati kurabilme adına çeşitli etkinliklerin yapıldığı özel bir gündür.

Sosyal hukuk devlet anlayışı çerçevesinde engelli vatandaşlarımıza, eğitim, istihdam, barınma, rehabilitasyon ve bakımının sağlanması, ailelerinin desteklenmesi, engellilerimizin üreten bireyler olarak kendi kendilerine yeterli duruma gelmeleri yaşam koşullarının iyileştirilmesi, en önemli hedeflerimiz arasındadır.

Bu anlamda kurumsal hizmetlerin geliştirilmesi, engellilere hizmet götüren kamu, özel sektör ve sivil toplum örgütlerinin güçlendirilmesi büyük önem arz etmektedir. Bu kapsamda Bakanlığımız tarafından Engelliler Destek Programı (EDES) projeleri yürütülmekte olup, istihdam alanındaki gelişmeler büyük bir hızla devam etmektedir.

Biz Birlikte Güçlüyüz; 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde bu duygu ve düşüncelerle devletimizin sunduğu bütün imkânlarla engelli vatandaşlarımızın her zaman yanlarında olduğumuzu ifade ediyor, sağlıklı, huzurlu günler diliyorum.
 
Ersin FIRAT
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü


Sonraki Sayfa: EDES ''Temel Afet Bilinci Eğitici Eğitimi''

Önceki Sayfa : ‘’BİZ BİRLİKTE GÜÇLÜYÜZ’’ 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Etkinliklerimiz