EDES ''Çanakkale Engelliliği Anlıyor''Projesi Açılış Programı Gerçekleşti     Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından EDES (Engelliler Destek Programı) kapsamında desteklenen ve Çanakkale Valiliği Koordinasyonunda Müdürlüğümüzce yürütülmekte olan ‘’Çanakkale Engelliliği Anlıyor’’ Projesi’nin açılış programı Parion Hotel’de gerçekleştirilmiştir.

EDES’in “Farkındalık Eğitimleri” bileşeni doğrultusunda gerçekleşen projemizin açılış ve tanıtım toplantısına İl Müdürümüz Ersin FIRAT, İl Müdür Yardımcımız ve proje sorumlumuz Şerife SOYLU, Daire amirlerimiz ve il basınımız katılım göstermiştir.

İl Müdür Yardımcımız Şerife SOYLU’nun projemizle ilgili bilgilendirme konuşmasından sonra İl Müdürümüz Ersin FIRAT; engellilerimize yönelik erişilebilirlikle ilgili öneme vurgu yapmış, herkesin empati kurarak toplumsal sorumluluk bazında hareket edilmesi gerektiğini ifade etmiştir. Türkiye Sakatlar Derneği Çanakkale Şube Başkanı Ümit BURUNLULAR ve Bir Damla Otizm Spor Kulubü Derneği Başkanı Sevimay ÇANLIOĞLU da konuyla alakalı duygu ve düşüncelerini belirten birer konuşma gerçekleştirmişlerdir.

Program boyunca işitme engelli konuklarımıza tercümanımız eş zamanlı çeviri gerçekleştirmiş , ardından davetlilerimizle kokteyl alanına geçilerek proje ile ilgili fikir teatisinde bulunulmaya sohbet eşliğinde devam edilmiştir.


Sonraki Sayfa: 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLU OLSUN

Önceki Sayfa : 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü Mesajı