EDES ‘’Afette Engel Yok’’ Projesi Açılış Programı Gerçekleşti


Bakanlığımız tarafından EDES programı kapsamında desteklenen ve Çanakkale Valiliği Koordinasyonunda Müdürlüğümüzce yürütülmekte olan ‘’AFETTE ENGEL YOK’’ Projesi’nin açılış programı 25 Ekim 2017 Çarşamba günü Parion Hotel’de gerçekleştirilmiştir.
Programa; Valimiz Sayın Orhan TAVLI, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü İshak ÇİFTÇİ, Araştırma Geliştirme ve Proje Başkanı Tayyar KUZ, İl Müdürümüz Ersin FIRAT, İl Müdür Yardımcımız ve proje sorumlumuz Şerife SOYLU, İlimiz protokolü ve basın mensupları katılım göstermişlerdir.

İl Müdür Yardımcımız Şerife SOYLU’nun ‘Afette Engel Yok Proje’sinin içeriğini aktaran konuşmasından sonra İl Müdürlüğümüzde görevli Çocuk Gelişimci Ceren ÖZBAL Türkiye Afet Müdahele Planı çerçevesinde psikososyal destek hizmet grubuyla ilgili bir sunum gerçekleştirmiştir.
Sunumun akabinde, Araştırma Geliştirme ve Proje Daire Başkanı Tayyar KUZ ve Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü İshak ÇİFTÇİ afet öncesinde de önlem çalışmalarının yapılmasının önemine ve özellikle engellilerimizin afet anında yaşadıkları travmaya vurgu yaparak birer konuşma gerçekleştirmişlerdir. Sayın Valimiz Orhan TAVLI ; ilimiz Ayvacık ilçesinde meydana gelen depremlerin sonrasındaki psikososyal çalışmalara değinmiş, sahada çalışma yapan sosyal çalışmacıların bu projede yer almasının projeye sağlayacağı olumlu katkıya da değinerek aktarılan projeyi başarılı bulduğunu ifade etmiş, ayrıca bakanlığımızın bu konudaki hassasiyetinin de altını çizmiştir.

Proje sunumu ve aktarılan konuşmalar, işitme engelli misafirlerimize tercümanımız tarafından eş zamanlı olarak aktarılmış, ardından kokteyl alanına geçilmiş ve program sona ermiştir.
 


Sonraki Sayfa: AFETTE ENGEL YOK

Önceki Sayfa : 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLU OLSUN