8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Kadına Şiddete Dur! Demek İçin Yüründü...

   
 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün anlam ve önemine dikkat çekmek amacı ile Kuruluşumuz Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi, İlimiz Kordon Boyu’nca kadına şiddete karşı farkındalık yaratmak amacıyla yürüyüş gerçekleştirilmiştir.

     Golf Çay Bahçesi’nden başlayarak Truva Atı’na kadar süren yürüyüş sonunda İl Müdürümüz Ersin FIRAT basın açıklaması gerçekleştirmiştir. İl Müdürümüzün yaptığı konuşmada; ‘’Çok boyutlu bir sorun olan kadına yönelik şiddeti ortadan kaldırmak, ancak toplumun tüm kesimlerinin ortak ve kararlı mücadelesi ve bütüncül bir yaklaşımla mümkündür. Bu çerçevede yürütülecek çalışmalarda, disiplinler arası yaklaşım ve çok sayıda kurum ve kuruluşun önleme, koruma, cezalandırma ve politika boyutuyla sürecin içinde yer alması büyük önem arz etmektedir. Bizler kadın ve erkeğin bir bütünün iki eşit yarısı olduğuna inanan bir gelenekten geliyoruz. Bu gelenekten yola çıkarak, kadına yönelik şiddetle mücadelede köklü ve gerçekçi bir çözüm için tüm kamu kurumlarımızı, sivil toplum kuruluşlarını, medya mensuplarını ve kısaca toplumun tüm kesimlerini kadına yönelik şiddete hayır demeye davet ediyorum’’ sözlerine yer vermiş ve 8 Mart için hazırlanan metni okuyarak imzalamış ve yürüyüşe destek veren erkekler tarafından da imzalanarak farkındalık oluşturulmuştur.  
        İlimiz Valisi Sayın Orhan TAVLI’nın da katılım göstererek destek verdiği etkinliğimiz Güçlü Kadın Güçlü Türkiye sloganlarıyla sona ermiştir.
 


 


Sonraki Sayfa: 8 Mart Dünya Kadınlar Günü; İl Müdürlüğümüz Ve Bağlı Kuruluşlarda Görev Yapan Kadın Çalışanlarımız İle Kahvaltı Etkinliğinde Kutlandı…

Önceki Sayfa : 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ'NDE VALİMİZ SAYIN ORHAN TAVLI ZİYARET EDİLDİ...